O nas

toldo1Łukasz Cichy   ur. 1992 r., obecnie dziennikarz Gazety Lokalnej KROTOSZYN, Kuriera Zdunowskiego i portalu wmeritum.pl, dawniej m.in. Rzeczy Krotoszyńskiej, Radia Krotoszyn, News Krotoszyn.

Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie, obecnie student historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Członek partii Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja, a dawniej Kongresu Nowej Prawicy (był m.in. sekretarzem młodzieżówki, twórcą i red. naczelnym pisma partyjnego czy wiceprezesem regionu Wielkopolskiego). Członek stowarzyszenia Republikanie. Członek Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej.


knawrockippłk mgr Krzysztof Feliks Nawrocki – ur. 1962 r., pochodzi z Krotoszyna.

Były harcerz, absolwent:  I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja
w Krotoszynie,  Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu k. Warszawy (1985), Uniwersytetu Warszawskiego (1992) i Akademii Obrony Narodowej (1993), a także studiów doktoranckich (historia wojskowości) w Wojskowym Instytucie Historycznym (2003).

Służył w: 6. Pomorskim Pułku Łączności (1986-87), 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego (1987 – 1994), Centralnym Stanowisku Dowodzenia PSP – obecnie Centrum Operacji Powietrznych (1994 – 1995) i Wojskowej Akademii Technicznej (1995 – 2004). W latach 1996 – 2000 był członkiem Rady Wydziału Uzbrojenia i Lotnictwa WAT.

Poeta, autor ponad 110 wierszy i 9 piosenek, członek Rady Krajowej Wojskowych Kół Literackich w latach 1986 – 1994.  21 kwietnia 2017 roku oficjalnie wydał swój trzeci Tomik Poezji pt: „Polska miłością, kobietą i światłem”. Zakładał też 3 wojskowe koła literackie (WKL).

W latach 1981 – 1987 członek dwóch wojskowych zespołów wokalno – instrumentalnych ” Telefama” i „Fala” oraz chóru WSOWŁ Zegrze. Występował na festiwalach w Kielcach, Radomiu, Tarnowie, Lublinie, Zielonej Górze, Jarocinie, Kołobrzegu, Siedlcach oraz Świeradowie Zdroju i w Warszawie.
Od 1998 roku jest honorowym członkiem Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Od 2000 do 2003 roku był ławnikiem Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie. Praktykując w Departamencie Wychowania i Promocji Obronności MON w Warszawie, walnie przyczynił się do zalegalizowania odznaki absolwenckiej Wojskowej Akademii Technicznej, zaś w Departamencie Wojskowym Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, do organizacji 60 rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

W 2012 podczas organizacji Mistrzostw Europy EURO 2012 w piłce nożnej, był konsultantem ewakuacyjnym w razie zagrożeń terrorystycznych – w Strefie Kibica w Warszawie.

Obecnie inspektor ds. obronności i bezpieczeństwa (od 2005 roku) w wielu podmiotach leczniczych w Warszawie. Pochodzi z rodziny o patriotycznych korzeniach. Pasjonat historii, tańca, astronomii i geografii. Od 2015 roku jest członkiem chóru parafialnego: „Schola dla Dorosłych” w Warszawie. 

22 lutego 2017 roku Minister Obrony Narodowej awansował go do stopnia podpułkownika Wojska Polskiego. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.


kobuszynskiMichał Kobuszyński – ur. 1995, Krotoszynianin, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja (2014), student bezpieczeństwa narodowego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s